Így (is) készültek a veszprémi kulturális intézmények az EKF programévre
Veszprém kulturális intézményei közösen készültek fel a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa programsorozatra. Az intézmények együttesen dolgoznak azért, hogy egységesen magas színvonalú felkészültséggel fogadhassák a vendégeket, nem csak az Európa Kulturális Fővárosa évében, hanem 2023 után is.
A felkészülés kezdeteként átfogó turisztikai audittal mértük fel a város kulturális intézményeit, az eredmények alapján pedig elindítottunk egy nagyszabású kapacitásfejlesztési programot az átvilágítást végző Innotime Hungary Kft-vel partnerségben.
A "10 hónap 10 kihívás" elnevezésű projekt számos ponton segítette az intézményeket a felkészülésben, és ehhez kapcsolódóan képzéseket is tartottunk. Hogy pontosan mennyit? Nézzük meg számokban!
- Összesen 27 alkalommal szerveztünk saját és külső partnerek bevonásával tudásátadást, tréninget, konzultációt. Ez a szám egyébként nem tartalmazza a 10 intézményvezetői találkozót.
- A turisztikai auditban és az intézményi kapacitásfejlesztésben szereplő veszprémi kulturális intézmények munkatársai mellett három programra a Veszprémi Turisztikai Egyesület tagjai is regisztráltak. A 27 alkalomra összességében 319 regisztráció érkezett.
- A legnagyobb számban látogatott esemény a februári helytörténeti, városismereti séta volt, amelyen összesen 78-an vettek részt négy alkalommal.
- A tudásátadások közül klasszikusan 10 esemény volt online, a többi személyes jelenlétet igénylő, de többségében ezek is elérhetőek voltak egyidőben online.
- 10 hónap alatt az előadóktól 34 dokumentumot töltöttünk fel a közös platformunkra, amelyek közül tíz videós anyag. Az írott dokumentumok terjedelme több mint 650 oldalnyi szöveg (pdf, ppt, word) - ami lapszámban több, mint az Egri csillagok -, a videók hossza pedig meghaladja a 940 percet (15 óra 40 perc) - ami jóval hosszabb, mint a Gyűrűk Ura trilógia bővített változata.
- A személyes jelenlétet igénylő rendezvényeknek kettő kivételével a Pannon Köztér biztosított helyszínt.
A turisztikai audit, illetve az ahhoz kapcsolódó pályázat jellegénél fogva a VEB 2023 Zrt. egyik kiemelt saját projektje. A 2021-es év végére készült el a szakértői vélemény, ami alapján az intézményekkel és az önkormányzattal közösen meghatároztuk a célokat, mint például a szolgáltatások szakmai és minőségi színvonalának emelését, illetve az informatikai fejlesztéseket.
A képzés megvalósításában partnereink voltak a Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének, a Siketek és Nagyothallok Országos Szövetségének Veszprém megyei képviseletei, a Kerekesszékesek Aktív Egyesülete, az Autispektrum Egyesület, valamint a a Pannon Egyetem.
A 10 hónap 10 kihívás programban részt vevő veszprémi intézmények:
Agóra Veszprém Kulturális Központ
Kabóca Bábszínház
Lackó Dezső Múzeum
Művészetek Háza Veszprém
Pannon Várszínház Színművészetfejlesztési Nonprofit Kft.
Veszprémi Petőfi Színház
Veszprémi Érsekség
Veszprémi Programiroda Rendezvényszervező és Kulturális Kft.
Veszprémi Turisztikai Nonprofit Kft.
Veszprémi Állatkert (Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark Szolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft.)