Látogatást tett városunkban Sophie Sellier, a Budapesti Francia Intézet kulturális attaséja

A TÁNC Nemzetközi Kortárs Fesztivál alatt látogatást tett városunkban Sophie Sellier, a Budapesti Francia Intézet kulturális attaséja, aki április 1-től folytatja elődje, Florent Héridel munkáját Magyarországon.

Az intézet munkatársát a fesztivál igazgatója, Vándorfi László és művészeti vezetője, Horváth Csaba köszöntötte a Dubniczay Palotában, ahol megtekintette a Francia Intézet által támogatott Josef Nadj (FR) – Mnémosyne előadását. Itt tartózkodása alatt a Vass Gyűjteménybe és a Csikász Galériába is ellátogatott, ahol Grászl Bernadett, a Művészetek Háza igazgatójával tárgyalt a veszprémi intézmény francia vonatkozású jövő évi terveiről.

 Az EKF programról dr. Mike Friderikával és Can Togay-jal egyeztetett, továbbá találkozott a régiós, irodalmi és digitális projektekért felelős projektmenedzserekkel is. A Francia Intézet a VEB2023 programjainak már a kezdetektől hű támogatója. Kifejezetten nagy öröm számunkra, hogy Sophie Sellier első vidéki útja a Királynék Városába vezetett.

Hozzáférhetőség

Amennyiben nehézségekbe ütközik oldalunk böngészése során, válasszon az alábbi hozzáférhetőségi lehetőségeink közül!