TAVASZI DÍJESŐ – Család- és látogatóbarátság a 10 hónap 10 kihívás márciusi sikertörténetei
Veszprém kulturális intézményei közösen készülnek 2023-ra. Ebben az évben havonta más-más témák kerülnek fókuszba, melyeken az intézmények közösen dolgoznak azért, hogy együttesen, egységben készüljenek fel Európa Kulturális Fővárosa évére, s ezek az eredmények majd 2023. után is erősítsék a várost.
A program küldetése, hogy a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program keretében az Innotime Hungary szakmai munkáját dicsérő Turisztikai Audit eredményeként a veszprémi kulturális intézmények felkészülten fogadhassák a programévben idelátogató vendégeket. A Turisztikai Audit márciusi fókuszpontja az „Akadályok leküzdése a családok, biciklisek és kutyások érdekében” címet viseli. Az intézmények részére kiküldött kérdőívek feldolgozása folyamatban van, a kapott eredmények alapján körvonalazódnak az esetleges további tennivalók, szakmai javaslatok.
A modern szabadidős piacon éles verseny zajlik, fontos a résztvevők felkészültsége. Ezért a 10 hónap 10 kihívás program keretében tudásmegosztási alkalmakat is biztosítunk. Legutóbb március 28-án Dominus Ákos, a Magyar Kerékpáros Klub munkatársa, Újvári Enikő és Péter Andrea, a Három Királyfi Három Királylány Mozgalom munkatársai tartottak webináriumot a márciusi kiemelt témával kapcsolatban elérhető bevált gyakorlati megoldásokról.
A veszprémi kulturális intézmények a város nagy örömére számos díjat érdemeltek ki e fontos területen nyújtott teljesítményükkel:
- A Pannon Várszínház Színművészetfejlesztési Nonprofit Kft. 2022-ben „Családbarát Hely” címet kapott
- A Veszprémi Petőfi Színház „Zöld Minősítési díj” elismerést kapott. Mindennapi szolgáltatásaik során igyekeznek a fenntarthatóságot is figyelembe venni: eseményeik során logózott papírpoharakat és fából készült evőeszközöket használnak, munkavégzésük során csökkentik a papírnyomtatást, törekednek az elektronikus továbbításra. Ráadásul színpadra állították a „Kukamese” című zenés mesejátékot, amely a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát mutatja be. 34 intézménybe és közel 3000 ifjú bérletes nézőhöz juttatták el formabontó módon a fenntarthatóság fontos üzenetét. A fenntarthatóság mellett kutyabarát előadások szervezésével is példát mutatnak: az előadáson való részvétel egyelőre csak segítő kutyákkal lehetséges, így a kutyabarát előadásokat a Latinovits-Bujtor Játékszínben rendezik meg. A kutyusokat vízzel és jutalomfalattal fogadják.
- Az Eötvös Károly Megyei Könyvtár az ország első kutyabarát könyvtára lett nagy büszkeségünkre, így például a nyugdíjas olvasók a kutyasétáltatást egybeköthetik a könyvtárlátogatással, nem kell külön fáradniuk.
- A Pannon Egyetem, a programunk megvalósítását számos ponton jelentősen támogató partnerünk is jelentős sikert könyvelhet el azzal, hogy 2022-ben elnyerte a „Családbarát Munkahely” elismerést, ezzel is megerősítve hírnevét az ország felsőoktatási intézményei között.
A 10 hónap – 10 kihívás program keretében hamarosan további mérföldkövek megvalósulásáról adhatunk hírt, szakmai partnereinkkel együttműködve, ezért is érdemes figyelemmel kísérni weboldalunkat!