VEB 2023 az ulmi Nemzetközi Duna Kulturális Konferencián

Május 8-10. között a Duna-parti Ulm városában rendezték meg a 9. Nemzetközi Duna Kulturális Konferenciát, amelynek egyik szekciójában azt a kérdéskört elemezték a résztvevő szakemberek, hogy milyen globális és lokális kihívásokkal küzdenek a régió kulturális városai (pl. Európa Kulturális Fővárosai és volt pályázó városok) és ezekre milyen válaszokat képesek adni a kultúra és a művészetek eszközeivel?

A kultúrára építő városok a krízisek idején is hatékonyak

Fotó: Martina Strilic

A VEB 2023 programot Mike Friderika programfejlesztési igazgató képviselte az idén 9. alkalommal megrendezett rangos nemzetközi eseményen, aki példaként azt hozta fel, hogy a VEB 2023 programban a Balaton egyfajta környezeti laboratórium szerepét tölti be: a Balatórium projekt keretében számos tudományos és művészeti program foglalkozik a tó és vidéke környezeti és klímavédelmi összefüggéseivel. A lokális feladatok közül pedig többek közt a helyi kisközösségek kulturális kapacitásának fejlesztését emelte ki, hiszen a régió kulturális közösségeinek erősítése a VEB 2023 program egyik fontos célkitűzése.

Fotó: Martina Strilic

A szekcióban résztvevő kulturális városok és projektek (VEB 2023, Bad Ischl-Salzkammergut 2024, KinderKunstLabor St. Pölten 2024 projekt, Trencsén 2026, valamint az Ukrán Kulturális Főváros program) képviselői egyetértettek abban, hogy rengeteget tanulhatnak egymás projektjeiből és kezdeményezéseiből, ezért erősíteni kell az együttműködéseket, és a jövőben ki kell aknázni a Duna-térségi kulturális városok szövetségében rejlő potenciált.

A workshop és pódium moderátora Méhes Márton, a VEB 2023 ausztriai és dél-németországi kulturális kommunikációs és marketing megbízottja volt.

Hozzáférhetőség

Amennyiben nehézségekbe ütközik oldalunk böngészése során, válasszon az alábbi hozzáférhetőségi lehetőségeink közül!